Edirne Sifonik Çatı Yağmur Drenaj Sistemleri

Edirne Sifonik Yağmur Sistemi

Edirne Sifonik Sistem temel olarak akışkanın enerji denkliği prensibinden yaralanır. Herhangi bir eğime ihtiyaç duymadan oluktan ya da çatıdan vs. aktarılmasına (Tahliye) edilmesini sağlamaktadır.

Edirne Sifonik Çatı Drenaj Sistemi vakum prensibine göre çalışıyor. Bu sistem Edirne Sifonik Sistem çatı süzgeçleri, Edirne Sifonik Sistem HDPE boru, fittingleri ve raylı askılama sistemi ile teknik hizmet desteğinden oluşuyor. Sifonik etki yatay borularda herhangi bir eğime ihtiyaç duyulmadan çatının komple drenajına imkan sağlıyor.

Sifonik Sistem Çalışma Prensibi

  • Hava girişini önleyen özel süzgeçler sayesinde boru sistemi %100 olarak dolu kapasite ile çalışır.
  • Yağmur suyu yatay borularla sıfır eğimle toplanır.
  • Akış kapasitesi 10 kat daha fazla olduğu için boru çapları küçüktür ve iniş boru sayısı çok daha azdır.
  • Akış hızı çok yüksek olduğu için borularda pislik birikmez ve kendini temizleme özelliği vardır.
  • Daha az boru ve fittings kullanımı sağlar.
  • Minimum altyapı çalışması ve drenaj sistemi, alt yapı maliyetini ve süresini azaltır.
  • Özel Alın Kaynağı ve Elektrofüzyon Kaynağı sayesinde sızdırmazlık sağlanır.
  • Yüksek basınçlara dayanıklı HDPE borular kullanılır. (PE80 PN4 – PE100 PN60)
sifonik sistem çalışma prensibi

Edirne Sifonik Yağmur Sistemi Temin ve Montaj

Edirne Sifonik Sistem meteorolojiden alınan en büyük yağış değeri raporları baz alınarak hesap edilir. Sifonik sistemin en önemli başlangıç noktası süzgeçlerden geçmektedir. Sifonik sistem uygulaması HDPE ( Yüksek yoğunluklu Polietilen ) boru ile yapılır ve boru birleşim noktalarında alın kaynak ve elektro füzyon sistemi uygulanır.

Sifonik Sistem

sifonik sistem

Sifonik Sistem Nedir ?

Sifonik yağmur suyu drenaj sistemi, Bernoulli’nin akışkanın enerji denkliği prensibinden yararlanarak,suyun herhangi bir eğime gerek kalmadan, yağmur oluğundan veya [ ... ]

sifonik sistem

Sifonik Sistemler Nasıl Çalışır?

Sifonik yağmur suyu drenaj sistemleri dünyada özellikle Avrupa ve Amerika’da 50 yıla yakın bir süredir güvenle uygulanmaktadır. Sifonik yağmur suyu drenaj sistemleri [ ... ]

sifonik sistem

Sifonik Sistemin Avantajları

Vakum etkisi sebebiyle su tahliyesi hızlıca yapılmaktadır.Böylece çatıda taşma riski oluşmaz.Yatay hatta eğim olmadığı için asma tavan kotunda düşmeye neden [ ... ]

Kısaca Edirne Hakkında

İlin iklimi güneyden kuzeye doğru çıkıldıkça sertleşir; Ege Denizi'ne kıyısı olan güney kesiminde daha çok ılıman Akdeniz iklimi yaşanırken, il merkezinin de bulunduğu kuzey kesiminde sert kışlarıyla kendini gösteren karasal iklim hakimdir. 2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilceyle beraber 9 ilce, 15 belde ve 248 köy vardir.


Roma İmparatoru Hadrian tarafından Hadrianapolis (Hadrian’ın şehri) adıyla kurulan şehir, zaman içinde Edirne olarak anılmaya başlanmıştır. Günümüz Yunancasında (Aδριανούπολις) halen şehrin ilk adı kullanılır. Türk Posta Hizmetleri Kanununun yayınlandığı 1930 yılına kadar şehrin uluslar arası ismi Adrianople (İngilizce) idi. Edirne adı Makedonların (Odrin) ve Sırpların (Cedrin) kente verdikleri isimlerden evrilmiştir.

1357'den beri düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri yaz aylarında birçok yerli ve yabancı turisti çeker. Cumhuriyet'in kuruluşu ile beraber Edirne'de eğitim kurumları da hızlı bir gelişme göstermiş, son yıllarda Edirne, eğitimde gelişmişlik düzeyi açısından Türkiye'nin önde gelen kentleri arasına girmiştir. Edirne'de okur-yazar oranı Cumhuriyet Dönemi boyunca Türkiye genelinin üzerinde olmuştur. Son yıllarda gerçekleştirilen kurslarla okur-yazarlık oranı %99'a ulaşmıştır.

Edirne Sifonik Sistem