Telefon

+90 282 652 03 85

Boru Isıtma Sistemleri

Sifonik Sistemler ile bağlantılı Uygulamalar: Kaizen Don ve Proses Amaçlı Boru Isıtma

Heat Tracing ile ısıtma uygulamalarında özel bir ısıtıcı kablodan; tankın, borunun ve enstrümanların etrafına sarılarak içerisinden akım geçirilir, ve elektrik enerjisi bu kabloda ısı enerjisine dönüşür. Elektrikli ısı izleme sistemlerinin diğer ısıtma sistemleri ile karşılaştırıldığında birçok avantajı vardır.

Sıcaklık kontrolü çok kolaydır.Heat Tracing sistemlerinde sıcaklık elemanı ile bir veya birçok noktadan ölçüm yapılabilir, sıcaklık kontrolü buharlı ısıtma sistemlerindeki gibi yüksek maliyetli değildir. Bakım maliyeti sıfırdır.Isıtıcı kabloya dışardan zarar verilmedikçe sistem arızaya girmez.Seri dirençli,sabit güçlü,sabit güçlü kesilebilir ve kendinden regüleli tiplerdeki Kaizen ısıtıcı kabloların ömürleri çok uzundur.

Enerji tasarrufu sağlar. Sistem sürekli devrede değildir. Sıcaklık kontrolü sayesinde sürekli enerji sarfiyatının önüne geçilmiş olunur.En ucuz ısıtma yöntemidir. Heat Tracing sistemlerinin işletme maliyeti buhar ile ısıtmaya göre 3 kat daha ucuzdur.

Isıtma kablolarının gerekli gücün planlanabilmesi için boru içi ve dış ortam sıcaklık farkları, boru üzerine yapılacak yalıtım malzeme tip ve kalınlığı, boru kalınlığı, çapı ve uzunluğu gibi çeşitli parametreler dikkate alınmaktadır. Isının sürekliliği bir termostat ile kontrol edilmektedir.

Bize Ulaşın

  • +90 216 693 05 05
  • + 7 702 953 81 46 (KZ)
  • [email protected]
  • Zühtüpaşa mah. Şefik Bey Sok. No: 3 / 3 Kadıköy / İstanbul