Telefon

+90 282 652 03 85

Oluk Isıtma Sistemleri

Sifonik Sistemler Temelli Kaizen Don önleme amaçlı Oluk Isıtma


Sifonik sistem çalışmaları sırasında kullanılan Buz ve Kar eritme şilteleri,yağmur oluklarında kar ve buz eritme uygulamalarının nitelikli ve deneyimli bir teknisyen ile yapılan uygulama biçimidir.

Şilteler ısıtıcı kablonun, üzerine düzgünce sabitlendiği esnek plastik bir kafes yapıya  sahiptir. Isıtıcı kablosu kar eritme kablosudur. Bu kabloda rezistans eleman önce Xlpe polimer ile yalıtılmıştır, üstünde metal örgü (opsiyonel) ve ikinci yalıtım olarak özel formüle edilmiş polimer  vardır.

Isıtıcı kablolar çift iletkenli, 6-8 mm dış çapında ve şiltenin bir ucundan soğuk uç ile sonlandırılmış olarak oluk yüzeni düzgünce yayılır.İklim koşullarına , oluk genişliğine göre veya özel isteklere göre ayrı ayrı tasarlanıp sahaya sevk edilir.

Heat Tracing sistemlerinde sıcaklık elemanı ile bir veya birçok noktadan ölçüm yapılabilir, sıcaklık kontrolü buharlı ısıtma sistemlerindeki gibi yüksek maliyetli değildir.

Bakım maliyeti sıfırdır.Isıtıcı kabloya dışardan zarar verilmedikçe sistem arızaya girmez. Enerji tasarrufu sağlar. Sistem sürekli devrede değildir. Sıcaklık kontrolü sayesinde sürekli enerji sarfiyatının önüne geçilmiş olunur.En ucuz ısıtma yöntemidir. Heat Tracing sistemlerinin işletme maliyeti buhar ile ısıtmaya göre 1/3 ü oranındadır.

Bize Ulaşın

  • +90 216 693 05 05
  • + 7 702 953 81 46 (KZ)
  • [email protected]
  • Zühtüpaşa mah. Şefik Bey Sok. No: 3 / 3 Kadıköy / İstanbul