E-Mail

info@sifonikdrenaj.com

Telefon

+90 282 652 03 85

Sifonik Drenaj Sistemleri

Sifonik Sistem Uygulamalarında Profesyonel Çözümler


Sifonik Sistemler tabanlı olan yağmur suyu drenaj sistemi Avrupa ve Amerika'da yaklaşık 40 yıldır uygulanmaktadır. Sifonik yağmur suyu drenaj sistemi günümüzde konvansiyonel sistemlere göre yüksek drenaj kapasiteleri, güvenirliliği ve mimariye getirdiği esnek çözüm teknikleri nedeniyle tercih edilmektedir.

Sifonik Drenaj ( Sifonik Sistemler ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Sifonik Drenaj (Sifonik Sistem) temelde Bernoulli'nin bulmuş olduğu akışkanın enerji denkliği prensibinden yararlanarak suyun herhangi bir eğime gerek kalmadan istenilen yerden tahliye edilmesidir. Bu tahliye işlemi yapılırken herhangi bir pompa kullanılmamakta, hattın kendiliğinden vakum yapabilmesi için doğru dizayn edilmesi ve projeye uygun olarak monte edilmesi yeterlidir.Akışkanlar denkliği her ne kadar üniversitelerin mühendislik fakültelerinde ders olarak okutulsada  günümüzde Sifonik Drenaj çözümlerinin daha hızlı ve verimli çözümü için çeşitli yazılımlar kullanılmaktadır. Böylelikle karmaşık hidrolik hesaplar kusursuz bir şekilde çözülmektedir.

Sifonik Drenaj çelik boru ile uygulanabileceği  gibi, Dünya'da yaygın uygulama şekli  HDPE 100 ve HDPE 80 boru ile yapılanıdır.

Günümüzde özellikle mimari detayların çözülebilmesindeki kolaylığı, ekolojik dengesizliklerden konvansiyonel sistemin yetersiz kalması, bakım gerektirmemesi gibi bir çok sebepten dolayı sifonik sistem tabanlı yağmur suyu drenaj sistemi tanınmaya ve kullanılmaya başlamıştır.

Havalimanları, stadyumlar, alışveriş merkezleri ve fabrikalar gibi çatı alanı büyük yapılarda kullanımı artarak yaygınlaşmaktadır.

Projelendirmenin Doğru yapılabilmesi için;
  • Mimari Kesitler
  • Çatı Planı
  • Altyapı projesi
  • Mekanik tesisat projesi gerekmektedir.

Bize Ulaşın

  • +90 216 693 05 05
  • + 7 702 953 81 46 (KZ)
  • info@sifonikdrenaj.com
  • Zühtüpaşa mah. Şefik Bey Sok. No: 3 / 3 Kadıköy / İstanbul