Afyonkarahisar Sifonik Sistem

Afyonkarahisar Sifonik Sistem

Afyonkarahisar Sifonik Sistem, sadece konvansiyonel çatı drenaj sistemlerinde değil, aynı zamanda, geniş ve eğimsiz çatıların güvenle drenajını sağlayabilecek sifonik drenaj sistemlerinde de alanının en gelişmiş ve emniyetli ürünlerini sunmaktadır. Ne kadar karmaşık bir sisteme ihtiyaç duyulursa duyulsun, Afyonkarahisar Sifonik çatı sistemleri ile en düşük montaj/bakım maliyeti ve maksimum fonksiyonellik sağlayacak bir çözüm sunabiliriz.

Afyonkarahisar Sifonik çatı süzgeçleri, opsiyonel yangın kartuşu ile kullanılarak çatılardaki yangın güvenliği en üst seviyeye çıkarılabilir. Böylece binanıza ek yangın yükü getirmeden çatı drenajı sorunlarınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

Afyonkarahisar Sifonik Sistemler, paslanmaz çelik borulama sistemi ile yüksek yangın dayanımı sağlarken, tüm detayları çözülmüş kaynaksız, birbiri içerisine geçerek kilitlenebilen ve özel bir askı sistemine ihtiyaç duymayan yapısı sayesinde işçilik maliyetlerini en aza indirir. Paslanmaz çelik borular, çevre koşullarına maksimum dayanım sağlar ve binanıza estetik katar.

Sifonik Sistem

sifonik sistem

Sifonik Sistem Nedir ?

Sifonik yağmur suyu drenaj sistemi, Bernoulli’nin akışkanın enerji denkliği prensibinden yararlanarak,suyun herhangi bir eğime gerek kalmadan, yağmur oluğundan veya [ ... ]

sifonik sistem

Sifonik Sistemler Nasıl Çalışır?

Sifonik yağmur suyu drenaj sistemleri dünyada özellikle Avrupa ve Amerika’da 50 yıla yakın bir süredir güvenle uygulanmaktadır. Sifonik yağmur suyu drenaj sistemleri [ ... ]

sifonik sistem

Sifonik Sistemin Avantajları

Vakum etkisi sebebiyle su tahliyesi hızlıca yapılmaktadır.Böylece çatıda taşma riski oluşmaz.Yatay hatta eğim olmadığı için asma tavan kotunda düşmeye neden [ ... ]

Kısaca Afyonkarahisar Hakkında

Afyonkarahisar, Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde İç Batı Anadolu Bölümü'nde yer alan bir ildir. 2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilçe ile beraber 18 ilçe, 89 belde ve 388 köy vardır.

Merkez nüfusu 180.455'tir. Toplam nüfusu 901.326'dır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 81 ilinden biri olan Afyonkarahisar ili, Anadolu yarımadasının batıya yakın ortasında ve Ege Bölgesi'nin iç kesiminde yer alır. İç Anadolu yaylasının Ege kıyılarına açılan bir eşiği, bir geçidi durumundadır. Çevresinde Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illeri bulunur. Kuzey doğudan güney batıya uzandıkça alçalan ovaları ile hem Orta Anadolu'dan ve hem de Ege Bölgesi'nden sayılır. En kuzeyde Eskişehir sınırından, en güneyde Denizli sınırına kadar kuzey doğudan güney batıya uzunluğu 210 kilometredir. Eni ise Kütahya sınırından Isparta sınırına kadar kuzey batıdan güney doğuya 112 kilometredir. Denizli'ye doğru incelerek eni 20 kilometreye kadar düşer, bir parça halindedir.

 Afyonkarahisar ili içerisinde bulunan hava bilgisi istasyonlarının uzun yıllık verilerine göre yıllık ortalama sıcaklık 11.1 °C dir. En soğuk ay olan Ocak ayında ortalama sıcaklık 0.2 °C dir. En sıcak ay olan Temmuz ayında ise ortalama sıcaklık değeri 22.1 °C dir.

Afyonkarahisar ili İç Anadolu Karasal İklim bölgesinde yer alması nedeniyle bu yağış düzeninin etkileri altında bulunmaktadır ve ilde yıllık yağış ortalaması 407 mm dir. Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlı geçer.

Afyonkarahisar Sifonik Sistem